Sabit İvmeli Hareket Hız Zaman Grafikleri

K noktasından 4v hızıyla geçen cisim sabit ivmeyle yavaşlayarak L noktasından 2v hızıyla geçiyor.Cisim M noktasından v hızıyla geçtiğine göre KL/LM oranı kaçtır?

By: hız

 

Cevap:hareketlinin hız zaman grafiğini çizip, altındaki alanı oranlayacağınız bir soru.. sabit ivmesi olması grafiğin sabit eğimli olduğunu gösterir.

Değişen Hız Proje de Sorunum Var Yardım

Merhaba arkadaşlar. Ben bir araç tasarlamaya başladım. Bu aracı tasarlamamdaki amacım bir projem var bu projeyi elektrikli araçlara monte etmeyi düşünüyordum ama son anda bir aksilik çıktı ve proje rafa kaldırıldı. Ben yılmadım yeni bir proje geliştirmeye başladım. Bu projeyi model bir araca monte etmeyi düşünüyorum. Araç çok muhteşem bir şey olacak ama bir konuda kafam karıştı.Sizlere danışmak istedim. Aracın anlık alabileceği maksimum yol, 1 saniyede 3000 metredir.  Bu aracın hızı saatte kaç km dir?   Yardımlarınız için teşekkürler.

By: Inventor

10. Sınıf İvmeli Hareket Sorusu

K noktasında duran otomobil a ivmesiyle t süre hızlanıyor .bir süre t süre sonunda ulaştığı hız ile giden otomobil 2a ivmesiyle yavaşlayarak L noktasında duruyor   K-L uzaklığı 450 m otomobilin toplam hareket süresi 3t olduğuna göre otomobil yavaşlarken kaç m yol almıştır? 

A-50 B-75 C-100 D-150 E-200

By: yusuf

Düzgün Yavaşlayan Hareket İle İlgili Çözüm Bekleyen Soru

durgun halden harekete geçen sabit ivmeli bir aracın 10.saniye sonundaki hızı 50 m/sn kare  dir. araç 10. saniye sonunda aynı ivme ile yavaşlayıp duruyor.

A)aracın ivmesi?

B) aracın toplam yerdeğiştirmesi kaç metredir?  

CryFrown

By: edtghj