11. Sınıf Fizik 1. Dönem 2. Yazılıya Girmeyenler İçin Hazırlanmış Sınav Kağıdı

11. sınıflar için hazırlamış olduğumuz 1. dönem 2. yazılıya girmeyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Kolay okunması için sorular az tutulmuştur. Aşağıdaki konuları kapsamaktadır. (daha&helliip;)

11. Sınıf Fizik 1. Dönem 2. Yazılı Sınav Soruları – 2016 yeni program

11. sınıflarda bu sene ilk defa uygulanan fizik programına göre hazırlanmış, 11 fizik yazılı sınav sorularını word olarak paylaşıyorum aşağıya.. soruları değiştirip kullanabilirsiniz.  Yazılı aşağıdaki konuları kapsamaktadır. (daha&helliip;)

Eğik Atış sorusu çözümlü

Elinin Yerden Yüksekliği 2.25m olan sporcu topu yatayın 38 Derece  üstüne doğru 10m/s’lik  hızla fırlatıyor.topun menzili kaç m’dir (g=10m/skare ) ?Çözümlü Olacak Lütfen Yardımlarınızı Bekliyorum…

By: feyzullah

İvmeli Harekette Enerji Korunumu Yasası

Yatay zemin üzerinde durmakta olan 10 kg kütleli cisme 120 Nluk sabit kuvvet 4 saniye boyunca etki ediyor.Cisim ile zemin arasındaki sürtünme kat sayısı 0,2 oldu (daha&helliip;)

yol – ivme sorusu (basit ama yapamadım)

Birbirinden uzun süre ayrı kalan kerem ile asli hava alanı terminalinde 30 m uzaktan birbirlerine koşmaya başlarlar. Kerem 0,9 m/s2 ivme ile Aslı ise 1,2 m/s2 ivme ile hızlanmaktadır. Buluştukları nokta Aslı nın ilk konumundan ne kadar uzaktadır?

 

By: fatih

10. Sınıf İvmeli Hareket Sorusu

K noktasında duran otomobil a ivmesiyle t süre hızlanıyor .bir süre t süre sonunda ulaştığı hız ile giden otomobil 2a ivmesiyle yavaşlayarak L noktasında duruyor   K-L uzaklığı 450 m otomobilin toplam hareket süresi 3t olduğuna göre otomobil yavaşlarken kaç m yol almıştır? 

A-50 B-75 C-100 D-150 E-200

By: yusuf