11. Sınıf Fizik 1. Dönem 2. Yazılıya Girmeyenler İçin Hazırlanmış Sınav Kağıdı

11. sınıflar için hazırlamış olduğumuz 1. dönem 2. yazılıya girmeyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Kolay okunması için sorular az tutulmuştur. Aşağıdaki konuları kapsamaktadır. (daha&helliip;)

11. Sınıf Fizik 1. Dönem 2. Yazılı Sınav Soruları – 2016 yeni program

11. sınıflarda bu sene ilk defa uygulanan fizik programına göre hazırlanmış, 11 fizik yazılı sınav sorularını word olarak paylaşıyorum aşağıya.. soruları değiştirip kullanabilirsiniz.  Yazılı aşağıdaki konuları kapsamaktadır. (daha&helliip;)

Eğik Atış sorusu çözümlü

Elinin Yerden Yüksekliği 2.25m olan sporcu topu yatayın 38 Derece  üstüne doğru 10m/s’lik  hızla fırlatıyor.topun menzili kaç m’dir (g=10m/skare ) ?Çözümlü Olacak Lütfen Yardımlarınızı Bekliyorum…

By: feyzullah

bir top yerden yüksekliği 1 metre olan bir noktadan 45 derecelik atış açısıyla

bir top yerden yüksekliği 1metre olan bir noktadan 45 derecelik atış açısıyla atış uzaklığı 107metre olacak şekilde atılıyor topun atıldığı noktadan 97metre uzakta 7metre yükseklilte tahta parmaklık bulunuyor top tahta parmaklığı aşabilir mi neden ?

By: esra alakuş

10. sınıf iki boyutta sabit hareket sorusu

bir balon 15 m/s hızla yükselmektedir. bir cisim balona göre serbest bırakılıyor. yere 4 sn hızla düşüyor.cismin serbest bırakıldığında balonun yerden yüksekliği? yere çarpma hızı,cisim yere çarptığında balonun yerden yüksekliği

By: ceren

soruda yanlışlık var sanırım. yere 4sn hızla düşüyor demişsiniz. hız m/s ile ifade edilir…

Atışlar Tamamı Çözümlü Test 90 sayfalık

Yeryüzünde hareket yani serbest düşme yatay atış düşey atış eğik atış konularını kapsayan 4-5 farklı kitaptan taranmış 90 sayfalık çözümlü test işinize çok yaracağına eminim.

https://drive.google.com/file/d/0B-_m-4IpfqY5dDZESmotM1B3b2s/edit?usp=sharing